خرید بک لینک
لوح تقدیر | تقدیرنامه
جعبه جیر لوح
رزرو آنلاین هتل خارجی
خرید سکه ساکر استارز
دانلود رمان
رزرو آنلاین هتل خارجی
زیرمانیتوری مدیریتی
ثبت شرکت لهستان
عینک افتابی اصل
لوله استیل
شرایط تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در ترکیه

مشاوره تحصیلی

مشاورذه تحصیلی تلفنی کنکور ارشد دکتری نمونه دولتی تیزهوشان

شرایط تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در ترکیه

شرایط تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در ترکیه
شرایط تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در ترکیه

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در ترکیه با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

زیر ساخت های کشور ترکیه به دلیل مزیت های تحصیلی موجب شده که هر ساله دانشجویان زیادی علاقه مند به تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی در این کشور باشند. از مزیت های این کشور می توان به دارا بودن دانشگاه های پزشکی معتبر، هزینه های تحصیلی مناسب، نزدیکی آن به ایران و اروپا و امکانات آموزشی مناسب اشاره کرد. بخش اعظم مهاجرت های تحصیلی این کشور را تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی شامل می شود. آیا شما هم علاقمند به ادامه تحصیل در کشور ترکیه هستید؟ آیا از شرایط تحصیل در کشور ترکیه آگاهی دارید؟ آیا با دانشگاه های معتبر در رشته پزشکی و دندان پزشکی ترکیه آشنایی دارید؟ در این مقاله قصد داریم شما را با تمام شرایط و ضوابط تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی ترکیه آشنا کنیم. چنانچه بعد از مطالعه مقاله نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید می توانید از مشاوره تحصیلی خارج از کشور ما کمک بگیرید.

از مزایای تحصیل در رشته های پزشکی در کشور ترکیه ارائه کارت بین المللی طبابت به فارغ التحصیلان است که می توانند پس پایان دوره ی تحصیلات خود در تمام نقاط جهان مشغول به کار شوند.

شرایط رشته پزشکی و دندان پزشکی در ترکیه

تحصیل در رشته پزشکی در ترکیه در یک دوره 6 ساله انجام می پذیرد که علاوه بر آن یک دوره یک ساله زبان انگلیسی هم باید گذرانده شود. در سه سال اول، دانشجویان در کلاس های درس، انواع تحقیقات آزمایشگاهی و بالینی را در دانشگاه انجام می دهند و در سال های چهارم و پنجم مشغول تشخیص و درمان انواع بیماری ها و در سال آخر به صورت کارآموز در بیمارستان ها مشغول به مراقبت و درمان از بیماران می شوند. یکی از شرایط پذیرفته شدن دانشجویان در رشته های پزشکی و دندان پزشکی قبولی در آزمون های ورودی  YOS و SAT می باشد. در گام اول برای شرکت در رشته ی پزشکی و دندان پزشکی در کشور ترکیه،  متقاضی باید مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی داشته باشد و برای پذیرفته شدن در دانشگاه باید نمره ی قبولی را در این آزمون ها کسب کند.

آزمون های YOS و SAT در ترکیه

از شرایط ورود به دانشگاه های پزشکی ترکیه کسب نمره قبولی در دو آزمون YOS و SAT می باشد. آزمون YOS عمومیت بیشتری برای پذیرش دارد و شرایط سنی خاصی ندارند. این آزمون در دو مرحله یرگزار می شود. در مرحله اول سوالات مربوط به هوش و ریاضی و هندسه به دو زبان انگلیسی و ترکی مورد ارزیابی قرار می گیرد و در مرحله دوم تسلط متقاضیان را نسبت به زبان ترکی می سنجد. ثبت نام این آزمون معمولا در فروردین ماه هر سال انجام می پذیرد و دانشگاه ها در فاصله زمانی اردیبهشت تا تیر ماه به برگزاری آزمون می پردازند. اعلام نتایج این آزمون معمولا در بازه ی زمانی 1تا 2 ماه پس از برگزاری آزمون صورت می گیرد. البته برخی از دانشگاه های پزشکی ترکیه ملاک قبولی نهایی را مبنی بر کسب نمره در آزمون دیگری یا همان SAT که به مراتب سخت تر از YOS است و به زبان انگلیسی برگزار می شود می دانند. این آزمون 4 بار در سال در ترکیه برگزار می شود. برای اطلاع از شرایط این آزمون می توانید از لینک شرایط آزمون SAT استفاده نمایید.

طول دوره ی رشته های پزشکی و دندان پزشکی در ترکیه

در کشور ترکیه طول دوره ی پزشکی 6 سال، دندان پزشکی 5 سال می باشد که هر سال تحصیلی دارای دو ترم است. شروع ترم اول از مهر ماه تا اواخر دی ماه و شروع ترم دوم از بهمن ماه تا اواخر تیرماه سال جاری می باشد. بعد از قبولی در آزمون های ورودی متقاضیان باید مدارک زبان خود را ارائه نمایند. کسانی که می خواهند به زبان انگلیسی تحصیل کنند باید مدرک آزمون آیلتس 6 و یا تافل 80 را ارائه کنند و در صورتی که زبان ترکی را برای تحصیل انتخاب کرده اند مدرک زبان تومر را ارائه نمایند.

شرایط تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در ترکیه

دانشگاه های معتبر پزشکی ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت ایران:

حاجت تپه، آناتولی غازی، اژه، عثمان غازی، مرمره، چکورووا، اولوداغ، کارادنیز، 9 ایلول (دوقوز ایلول)، 19 مایس، سامسون، تراکیا، سلجوق، فاتح، خاورمیانه آنکارا. برخی از دانشگاه های خصوصی ترکیه از رتبه بالایی برخوردارند و رقابت برای ورود به این دانشگاه ها بالاست. برای ورود به این دانشگاه نیازی به آزمون YOS نیست اما نمرات دیپلم و ریز نمرات دبیرستان در آن مهم است. دانشگاه های دولتی پزشکی در این کشور از سوی دانشجویان بین المللی تقاضای بالایی دارد، بنابراین شانس قبولی در آن ها کاهش می یابد. متقاضیان برای افزایش شانس خود باید زبان ترکی خود را تقویت کنند ودر آزمون YOS  قبول شوند.

هزینه های تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در ترکیه 

یکی از نقاط قوت تحصیل در کشور ترکیه، هزینه های مناسب و معقول تحصیلی می باشد. هزینه های تحصیل در این رشته ها به طور متوسط در دانشگاه های دولتی این کشور 1000 تا 2000 دلار در سال است. این هزینه در دانشگاه های خصوصی آن متفاوت است. دانشگاه فاتیح که تنها دانشگاه خصوصی مورد تایید وزارت بهداشت و درمان ایران است در سال 20000 دلار می باشد. مخارج یک زندگی معمولی در ترکیه برای دانشجویان به طور متوسط 500 دلار است. متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های ترکیه را دارند می توانند به موسسه ی معتبر حقوقی مراجعه کنند و مدارک خود از جمله کارت ملی و شناسنامه، گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار، آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات، مدرک زبان و معرفی یک حساب بانکی معتبر که موجودی آن برابر هزینه ی یکسال زندگی در ترکیه می باشد ارائه کنند و ویزای تحصیلی ترکیه را دریافت کنند و در یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی ترکیه ادامه تحصیل دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در ترکیه با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

منبع : شرایط تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در ترکیه

 مشاوره تحصیلی – ایران مشاوره – مشاوره تحصیلی تلفنی – مشاوره تلفنی – مشاوره تلفنی کنکور – شرایط انصراف از تحصیل دانشگاه روزانه – انتخاب رشته نهم  – کانال تلگرام مشاوره تحصیلی – مشاوره تحصیلی انتخاب رشته   – مشاوره تحصیلی کنکور – مشاوره تحصیلی دانشگاهی – مشاوره تحصیلی دبیرستان – مشاوره تحصیلی خارج از کشور - مشاوره تحصیلی دوره اول متوسطه - شرایط خوابگاه دانشجویی – مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد - تحصیل پزشکی در روسیه – تحصیل پزشکی آمریکا – تحصیل پزشکی در انگلستان –  تحصیل پزشکی در کانادا – تحصیل پزشکی در ایتالیا – تحصیل پزشکی در آلمان – تحصیل پزشکی در اتریش -برچسب ها : مشاوره تحصیلی خارج از کشور , تحصیل خارج از کشور , هزینه تحصیل خارج از کشور,

+ نوشته شده در سه شنبه 15 آبان 1397 توسط علی ابراهیمی |